Otthoni készülékek


Gyakran felmerülő kérdés a vendégeim körében, hogy mennyire jók az otthoni szőrtelenítő készülékek, mit lehet tőlük várni.

Véleményem szerint egyetlen egy gyártó sem vállal akkora felelősséget, hogy a lakosság körébe nagy teljesítményű, egy- és ugyanolyan eredményekkel bíró készülékeket ad, mint amiket mi használunk. E-light készülékünk használata, képesítéshez kötött, a kozmetikus vagy orvosi végzettség elengedhetetlen.
Sok vendégemnek van otthon hasonló otthoni készüléke. Használták őket, 1-2x és azóta otthon porosodik. A hatékony tartós szőrtelenítés, egy precíz folyamat, amit a hétköznapi feladataink mellett, inkább bízzunk szakemberre. Az otthoni szőrtelenítő készülékekhez, például védőszemüvegre sincs szükség (elméletileg), ami számomra szintén sok mindent elárul.

Nagyon óvatosnak és körültekintőnek kell lenni, egy otthoni gép vásárlásánál!

Ezek a kis ékszerek, alacsony teljesítményű, kevés villanásszámmal bíró gépek, tartós eredményre nem képesek, viszont veszélyes otthon használni őket, mert komoly égési sérüléseket lehet velük okozni.
A kedvencem amikor az ilyen olyan, adok-veszek csoportokban, a lányok megokosodva, saját szakmai oldalt létrehozva hirdetik a szolgáltatásaikat ezekkel a kis gépekkel, a szalon ár töredékéért, mindenféle végzettség nélkül. Ugorj át a vasárnapi ebéd után, és fillérekért levillantalak. Van aki ilyennek még bedől?! Na ne!

Az ilyen otthoni gépeknek kb. 9J(joul) a maximum teljesítménye, míg egy professzionális gépnek ennek a többszöröse.

A szalonban egyedi gépbeállításokkal dolgozunk, figyelembe véve számos fontos tényezőt bőrtípus, szőrszín, a szőrnövekedés biológiai folyamatai, a kezelt terület milyensége, sok egyébb befolyásoló tényezővel együtt. Otthon erre nincs mód, vagy épp sok minden eszedbe se jut, ha például nem ismered a különböző elváltozásokat, honnan is tudnád, rávillanthaszt-e a bőrre, vagy hogyan járj el.
Szalonunkban a kezelést bőr- és allergia tesztek előzik meg, mert nem mindenki kezelhető.
A szalonokban, tanult, okleveles gyakorlott szakemberek vigyáznak a bőrödre, a szemeidre a kezelések során. Mind elméleti és gyakorlati oktatáson sajátították el a szakmát.
A profi gépek karbantartását, rendszeres lámpacseréjét szakszervizek végzik!

Otthon ki cserél lámpát a gépben, ha elhasználódik vagy épp kiég? Van egyáltalán erre lehetőség? Vagy ilyen esetben, új otthoni gépet kell venni?

…és még lehetne folytatni…
A tartós szőrtelenítés nem játék! 

 

Vélemény, hozzászólás?